Geri git   Kayseri Balık Avı > KAYSERİ BALIK AVI > Kıyıdan Balık Avcılığı

>

Seçenekler Stil
Alt 08-16-2012, 12:09   #1
Kullanıcı Profili
buvea
 buvea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Atakan Dursun

Mesajım
Kan Gurubu
0RH+
Kullanıcı Bilgileri
Üye No: 62
Konular: 1
Teşekkür Grafikleri
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Ruh Halim
Ödüllerim
Tecrübe Puanı: 0
buvea is on a distinguished road
Site Puanı: 10
En İyi Avım
Thumbs up Turna ve Alabalık Avı için Destek

Arkadaşlar hepinize öncelikle selamlarımı sunuyorum.Güzel bir forum çalışması olmuş emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Ve kısaca mevzuya değinmek istiyorum.Ramazan bayramının 2. günü Bahçecik barajına gitmeyi düşünüyorum(uzun zamandır gitmiyorum).yakın zamanda gideniniz varmı yada paylaşmak istediğiniz bilgi..Bunun açılımı mevki olur, yem olur, teknik olur, bunun gibi durumlardan bahsediyorum.Şimdiden teşekkür ediyorum..

buvea isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-16-2012, 17:11   #2
Kullanıcı Profili
Admin
.
 Admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nizamettin Arslan

Mesajım Tırıvırı Kullanma Geleceğini Karartma. Etrafını Temiz Tut. Kurallara ve Limitlere Uy. Kayseri Amatör Olta Balıkçıları Derneği
Kan Gurubu
ARH+
Kullanıcı Bilgileri
Üye No: 1
Konular: 129
Teşekkür Grafikleri
Teşekkürleri: 32
47 mesajına 94 kere teşekkür edildi.
Ruh Halim
Ödüllerim
Tecrübe Puanı: 10
Admin is a glorious beacon of lightAdmin is a glorious beacon of lightAdmin is a glorious beacon of lightAdmin is a glorious beacon of light
Site Puanı: 501
En İyi Avım
4,970 GR SAZAN Pınarbaşı Barajı

Alıntı:
buvea´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar hepinize öncelikle selamlarımı sunuyorum.Güzel bir forum çalışması olmuş emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Ve kısaca mevzuya değinmek istiyorum.Ramazan bayramının 2. günü Bahçecik barajına gitmeyi düşünüyorum(uzun zamandır gitmiyorum).yakın zamanda gideniniz varmı yada paylaşmak istediğiniz bilgi..Bunun açılımı mevki olur, yem olur, teknik olur, bunun gibi durumlardan bahsediyorum.Şimdiden teşekkür ediyorum..

Merhaba hoşgeldiniz. İnşallah bir araya geldikçe daha güzel daha güçlü bir forum olacağız. Bahçecik Barajının bir zamanlar müdavimiydim hatta ilk göz ağrım. Her hafta gidiyordum. Yaklaşık 2 yıldır gitmiyorum. Ancak; aklımda kaldığı kadarıyla bilgi vermeye çalışayım.

Bahçecik; Suyu çok tatlı ve berrak, etrafında çok sayıda doğal kaynak var. Alabalık çiftlikleri çok. Turna ve Alabalık çoğunlukta. Az sayıda sazan, çapak(tatlı su kefali) ve yayın bulunmakta. Sizin için iki türlü avlanma söz konusu olabilir. At çek diye tabir ettiğimiz yapay yem ve kaşık kullanmalısınız. En çok beyaz kırmızı kurtçuk diye tabir ettiğimiz slikona Turna geliyor. Yavru yapay balık yemleride var. Bunların akşam size resimlerini ekleyim. Alabalık içinse orjinal kırmızı beyaz 2 ve 3 numara meps kullanmanızı tavsiye ederim. Ama kesinlikle orjinalmeps olsun. Meps için misina kalınlığı 0,22-0,24 olsun zira kalın misina ile 2 numara mepsi uzağa fırlatamassınız. Bu arada çok ciddi bir balık potansiyeli bekleme. Ayrıca canlı ve ölü balıkla şamandıra yöntemi ile avlanmayıda dene. Diğer iki yöntemden daha çok verim alırsın. Kahramanmaraşa giderken uzaktan biraz izledim. Üzeri ağ ve çiftlikten neredeyse kapanmış. Biz genellikle Bahçeçcik barajında at çefliğinin oraya inerdik. At çiftliğinden girdiğin zaman ağaçlık bir bölgeye geliyorsun. Aracı oraya park eder uygun bir yere malzemelerini taşırsın. Aslında bu işi biraz daha profesyonel yapan arkadaşlaruzakta olsa Pınarbaşında Kaynar bölgesine gidiyor. Slikonla orda daha çok iş yaparsın. Sahte yemlerini biraz fazla al. Mesela silikon sahte yemlerden on adet al. Tabana yada su içinde bir yere takabilirsin. Turna hakkaten asilbalıktır. Ben şamandıralı sistemle canlı balıkla çok turna tutmuşumdur. Eğer canlı balık götürebilirsen daha kesin sonuç alırsın. Bahçecik barajında sol tarafta küçük biralabalık çiftliği var. Küçük yemlik balıkları varmı bir sor Umuyorum ve diliyorum sizin için güzel bir av olur. Bizimlede paylaşırsınız. Akşam iftardan sonra daha sağlıklı ve resimlerle donatılmış (kendime ve deneyimlerime has) bilgi paylaşımında bulunurum

Yapay yemler (en çok kırmızı beyaz olanını tercih et.)

Akyol av bayi Kemal ve Tutkum Doğa Soner arkadaşlarımız var. Siteyi bilirler. Bizimde ahbaplarımız. Yem hususunda sana yardımcı olacaklardır.

Admin Diyor ki

BİZİ UYARMAZSANIZ SİZDE HAYR YOKTUR, UYARILARINIZI DİNLEMEZSEK BİZDE HAYR YOKTUR." Hz. Ömer (Radıyallahuanh)
Admin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-17-2012, 10:28   #3
Kullanıcı Profili
buvea
Atakan Dursun

Mesajım
Kan Gurubu
0RH+
Kullanıcı Bilgileri
Teşekkür Grafikleri
Ruh Halim
Ödüllerim
En İyi Avım

İlginize alakanıza çok teşekkür ediyorum..Faydalı bilgiler paylaşmışınız..Genelde at çek, dediğiniz gibi mebs ve sahte balık düşünüyordum ama sanırım ek olarak canlı balıkla şamandırada kullanacağım sanırım...2 yıl uzun bir zaman mesela at çiftliği açık hapishane oldu .Son gittiğimde uğramıştım pek verim alamadım..
Şaka bir tarafa ilgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum..Söylediğiniz av bayi ile irtibata geçerim..
ve yine ek olarak balıkçılığı böyle severek yapan tüm hemşerilerin buraya toplanması, bilgi paylaşımı, tanışması, görüşmesi çok güzel olur.

Alt 08-17-2012, 14:36   #4
Kullanıcı Profili
Admin
.
Nizamettin Arslan

Mesajım Tırıvırı Kullanma Geleceğini Karartma. Etrafını Temiz Tut. Kurallara ve Limitlere Uy. Kayseri Amatör Olta Balıkçıları Derneği
Kan Gurubu
ARH+
Kullanıcı Bilgileri
Teşekkür Grafikleri
Ruh Halim
Ödüllerim
Admin is a glorious beacon of lightAdmin is a glorious beacon of lightAdmin is a glorious beacon of lightAdmin is a glorious beacon of light
En İyi Avım

Evet yarı açık ceza evi oldu. Oraları tarif ederken arkadaşlar arasında konuşurken hala atçiftliği diye konuşup tarifini yapıyoruz. Sanırım iki üç yıl önceydi. Dört arkadaş ellerinde varille ( cezaevinin oradan )geldiler. Küçük bir kovada küçük balıklar vardı yem balığı. Dereden yakalamışlar sanırım. Büyük mantar kalın misina büyük iğne balıkları canlı olarak takıp o gün bir saatte 17 adet Turna aldılar. Hoş canlı balıkla bende çok tuttum. Daha verimli oluyor. İnşallah sanada rast gelir. Dediğim gibi küçük balık bulamassan cezaevine yaklaştığında yolun sağında küçük bir alabalık çiftliği var. Oraya uğra küçük balığı varmı bak

Admin Diyor ki

BİZİ UYARMAZSANIZ SİZDE HAYR YOKTUR, UYARILARINIZI DİNLEMEZSEK BİZDE HAYR YOKTUR." Hz. Ömer (Radıyallahuanh)
Alt 08-18-2012, 00:21   #5
Kullanıcı Profili
buvea
Atakan Dursun

Mesajım
Kan Gurubu
0RH+
Kullanıcı Bilgileri
Teşekkür Grafikleri
Ruh Halim
Ödüllerim
En İyi Avım

..bakalım kısmetimizde ne var..hayırlısı olur inaşallah..Bugün gittik Tutkum'a Soner beyle tanıştık ilgilendi sağolsun..Küçük balık işinide ondan halledecez sanırım..Bu arada adamın üyeliği hala onaylanmamış Nizamettin bey elçiye zeval olmaz..
Tekrar sağolun..Av sonucunu paylaşmak ümüdiyle..Herkesin Mübarek ramazan bayramını tebrik ediyorum..Görüşmek üzere...

Alt 08-19-2012, 19:45   #6
Kullanıcı Profili
Admin
.
Nizamettin Arslan

Kan Gurubu
ARH+
Kullanıcı Bilgileri
Teşekkür Grafikleri
Ruh Halim
Ödüllerim
En İyi Avım

Sonerin onaya ihtiyacı yokki, forumun sahiplerinden saydığım iyi bir arkadaşımız. Kontrol edeceğim varsa teknik bir sorun halledeceğim. Bu vesile ile tekraren söylemek isterim iç göllerimizi seven gönül veren ve koruyan tüm arkadaşlarımız bu ve benzeri forumların asil sahipleridir. Mutlak anlamda tasarruf sahipleridir. Sözlerini dinler sever ve sayarız. Zira biz bir olmazsak bir takım mevki ve makamlarda hiç bir şey ifade etmiyoruz. Sahibi siz ve biziz. Bayramınız kutlu olsun.

Admin Diyor ki

Alt 08-21-2012, 01:26   #7
Kullanıcı Profili
yucelkaan
Forum Dostu
 yucelkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucelkaan

Mesajım
Kan Gurubu
Kullanıcı Bilgileri
Üye No: 18
Konular: 3
Teşekkür Grafikleri
1 mesajına 1 kere teşekkür edildi.
Ruh Halim
Ödüllerim
yucelkaan is on a distinguished road
En İyi Avım

Alıntı:
Admin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet yarı açık ceza evi oldu. Oraları tarif ederken arkadaşlar arasında konuşurken hala atçiftliği diye konuşup tarifini yapıyoruz. Sanırım iki üç yıl önceydi. Dört arkadaş ellerinde varille ( cezaevinin oradan )geldiler. Küçük bir kovada küçük balıklar vardı yem balığı. Dereden yakalamışlar sanırım. Büyük mantar kalın misina büyük iğne balıkları canlı olarak takıp o gün bir saatte 17 adet Turna aldılar. Hoş canlı balıkla bende çok tuttum. Daha verimli oluyor. İnşallah sanada rast gelir. Dediğim gibi küçük balık bulamassan cezaevine yaklaştığında yolun sağında küçük bir alabalık çiftliği var. Oraya uğra küçük balığı varmı bak
malesef kaynarda bu aralar turna çok nazlı geliyor canlı balıkda olsa; ama güzel yayın ve dalaklar düşüyor canlı yeme))

yucelkaan Diyor ki
1,5mt çoban değneği; 80lik misina,mantar, 5lik iğne 12,5 kg 112cm turna
yucelkaan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-22-2012, 15:00   #8
Kullanıcı Profili
aslan_kral
 aslan_kral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kubilay Güneri

Mesajım
Kan Gurubu
Kullanıcı Bilgileri
Üye No: 48
Konular: 30
Teşekkür Grafikleri
2 mesajına 3 kere teşekkür edildi.
Ruh Halim
Ödüllerim
Tecrübe Puanı: 3
aslan_kral is on a distinguished road
Site Puanı: 11
En İyi Avım

bırakta nazlansın turnam bu kadarını çok görme turnama boy atacaklar boy...

aslan_kral Diyor ki
HALK için yapılan baraj bir gün gerçekten HALKIN olacak...
aslan_kral isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-22-2012, 17:00   #9
Kullanıcı Profili
CILGINTÜRK
Üye
 CILGINTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajım
Kan Gurubu
Kullanıcı Bilgileri
Üye No: 53
Konular: 2
Teşekkür Grafikleri
Ruh Halim
Ödüllerim
CILGINTÜRK is on a distinguished road
En İyi Avım

Arkadaşlar ben dün gece bahçecik barajındaydım öglene kadar olta attım atçek yaptım tık yok her koya ağ geriyorlar birde gümüş balığı çoğalmış balıklar yeme bile bakmıyorlar. 24 saatlik av zarfında 1 turna tutabildim bahçecik bitmiş arkadaşlar..

CILGINTÜRK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-22-2012, 21:20   #10
Kullanıcı Profili
Admin
.
Nizamettin Arslan

Kan Gurubu
ARH+
Kullanıcı Bilgileri
Teşekkür Grafikleri
Ruh Halim
Ödüllerim
En İyi Avım

Bahçecik barajı sekerat halinde. Malesef eceli herşeyde olduğu gibi insan eliyle olacak. Yazık ya. Pınarbaşına Bahçecik barajına ve Kaynara şehir dışından avlanmaya geliyorlar. Nolur yani o suyun size hizmet etmesini sağlasanız çok büyük bir emeğede ihtiyacınız yok. İllaki var olanı tüketeceğiz. Kardeşim, çevresine panayır alanı kur, ağaçlandır. İki yıl önce at çiftliğinin altına adamlar izinle baraka yapmışlardı. Gece gündüz ağ yöntemiyle suyun içini sağıyorlardı. ağ sudan dışarı çıkmıyordu. Boğazı boydan boya ağla kesiyorlardı. Ne diye kiraya veriyorsun?? oldu olacak mülkiyetini ver. Adamlar tel örgüyle çevirsin. özel saha girilemez desinler. Bizde Pınarbaşını, Bahçecik, kaynarı hafızamızdan silelim. Bu kadar.

Admin Diyor ki

Tag Ekle
alabalık, avı, destek, için, turna

Seçenekler
Stil